Останні новини

З кожним роком якість води в джерелах області погіршується

Як розповіли у Харківському обласному лабораторному центрі, п’ятдесят відсотків води у колодязях не відповідають санітарно-хімічним нормам.

Якість води в джерелах змінюється в залежності від пори року, опадів, а також інших факторів. Зараз ґрунтові води сполучені з водами поверхневими  несуть в собі деякі забруднення. Фахівці знаходять у них солі важких металів, нітрати та залишки нафтопродуктів.

Як зазначили в обласному лабораторному центрі, п’ятдесят відсотків води в колодязях на території Харківщини забруднені мікроорганізмами. За санітарно-хімічними показниками кожна третя проба води не відповідає нормі.

Ситуацію спеціалісти називають критичною. Майже щороку в регіоні трапляються випадки отруєння дітей нітратами. Фахівці радять варити харчові суміші для немовлят на спеціальній воді з магазину.

Також, за даними спеціалістів, якість води з водопроводу за санітарно-хімічними та мікробіологічними показниками з кожним роком погіршується. Щоб вода відповідала нормам на всіх водопроводах необхідно встановити системи очищення.

Нагадаємо.