В ідеї харківських студентів вкладають інвестиції

Два студентських проекти у сфері енергоефективності отримали півмільйона гривень на реалізацію. Це виробництво люмінесцентної плитки та модернізація теплоенергетичного сектора Харкова.

Команда із розробки технології виробництва люмінесцентної плитки отримала 400 тисяч гривень на подальший розвиток проекту. Його автори – студенти п’ятого курсу – планують запустити масове виробництво плитки, яка вдень виглядає як звичайне покриття, але світиться вночі.

«Так студенти пропонують вирішити проблему неосвітлених територій та убезпечити вулиці міста», – розповіли в інвесткомпанії.

Ще один проект студента п’ятого курсу у сфері реконструкції та модернізації теплоенергетичного обладнання Харкова отримав фінансування у розмірі 100 тисяч гривень.

«Протягом двох років команда займалася розробкою технології, яка вирішує проблему перегріву парових котлів. Тепер, коли продукт готовий, кошти підуть на створення компанії, яка надаватиме необхідні послуги з ошиповки поверхонь нагріву», – зазначається у повідомленні.

Загалом у змаганнях взяли участь 24 команди, п’ять із яких вийшли зі своїми проектами до фіналу, і лише дві – перемогли.

Освітньо-стипендіальну програму заснували інвестагентство Chernovetskyi Investment Group та Одеський національний політехнічний університет.

Довідково. У рамках програми CIG протягом року надає командам-учасницям стипендії та менторську підтримку кращих IT-фахівців. У фіналі команда, яка досягла найбільшого прогресу та підготувала продукт до виходу на ринок, отримує додаткове фінансування.

Нагадаємо.