Останні новини

У Швеції готується виставка з пошкодженими війною книгами

Український інститут у Швеції отримав від харківських видавців кілька обгорілих видань, що були пошкоджені внаслідок російського удару по друкарні Factor Druk у травні цього року.

Пошкоджені книги презентують восени на спеціальній виставці у Стокгольмі. Ця виставка має стати наочним доказом російських злочинів проти української культури та літератури зокрема.

«Агресор заперечує право України на її власну мову та літературу. Це не перший випадок, коли він завдає удару по українських видавництвах. Світ має знати та бачити ці злочини», — заявила Наталя Пасічник, директорка Українського інституту в Швеції.

Шведська сторона охоче сприйняла ініціативу українського видавництва «Ранок» щодо створення тематичної виставки до якої долучилися й інші видавництва.

Від видавництва «Ранок» надійшло шість обгорілих підручників з німецької мови для 7 класу з того накладу, що постраждав через обстріл поліграфічного комплексу. Ще один підручник, який передало видавництво, було пошкоджено у 2022-му році, коли росіяни обстріляли логістичний центр видавництва.

«Українські книжки будуть на виставці у Швеції. Але привід геть не радісний. Розповідаємо та показуємо, як росія цілеспрямовано намагається знищити нашу культуру», — каже генеральний директор видавництва Віктор Круглов. — «Українські видавці мають проводити активну інформаційну роботу за кордоном не лише просуваючи нашу літературу, а й доносячи правду про воєнні злочини ворога».

Довідково. Виставку зі знищеними книгами вже показували в Києві в межах XII Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал».

Джерело: Пресслужба видавництва «Ранок».

Нагадаємо.