На Харківщині триває акція «Первоцвіт»

Масову всеукраїнську екологічну акцію за участі правоохоронців та екологів проводять в Україні щороку для того, аби  припинити незаконне збирання та продаж рідкісних ранньоквітучих рослин.

Лісові й степові першоцвіти страждають від масового збору. Це  збіднює природні екосистеми й навіть ставить окремі квіти на межу вимирання.

Відповідну думку висловили екоактивісти під час просвітницької прес-конференції присвяченої екологічній акції «Первоцвіт».

Зокрема, Сергій Размєтаєв,  голова Харківської обласної організації Всеукраїнська екологічна ліга, нагадав, що ми знаходимося в середині всеукраїнської акції «Первоцвіт», яку організували і активно просувають громадські організації України.

За словами активістів сьогодні найбільше страждає підсніжник звичайний. Ця багаторічна рослина занесена до Червоної книги України. У першу чергу підсніжник зникає через масовий збір на продаж, що є порушенням Закону «Про Червону книгу України».

Крім того, у Харкові та області незаконно зривається і продається черемша та інші першоцвіти.

Українські екологи закликають не купувати весняні першоцвіти, що дозволить значно скоротити попит. Практично усі весняні лісові квіти в Україні опинилися на межі зникнення, – це стосується і Харківської області, зокрема.

Довідково. За незаконне придбання та збут квітів з Червоної книги України передбачений штраф від 510 до 1700 гривень з конфіскацією рослин. Крім того, за один екземпляр незаконно добутої рослини передбачена відповідна компенсація за її знищення: за  підсніжники – від 49 до 62 гривень, черемша оцінена у 62 гривні, крокуси – від 37 до 62 гривень.

Нагадаємо.