З 15 березня на Харківщині розпочалася операція «Первоцвіт»

Щорічна акція направлена на попередження та припинення правопорушень, пов’язаних з незаконним збиранням, перевезенням та реалізацією рідкісних рослин на території Харкова та області.

За даними відділу комунікації поліції Харківської області, до проведення перевірок спільно з співробітниками поліції долучатимуться працівники Державної екологічної інспекції, Державної лісової охорони, громадські інспектори з охорони довкілля, представники органів виконавчої влади та громадські організації.

«Шановні громадяни, просимо не продавати і не купувати ранньоквітучі рослини. Їх збір категорично заборонений!  За порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу, занесених до Червоної книги України, або таких, які охороняються відповідно до міжнародних договорів України, передбачена відповідальність за статтею 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення у вигляді штрафу на суму від ста (1700 грн.) до двохсот п’ятнадцяти (3655 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією об’єктів рослинного світу чи без такої».

Окрім цього, законодавством передбачене відшкодування збитків, заподіяних природі.

Нагадаємо.