Каразінський університет відзначив річницю заснування

Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна відсвяткував 217 років з дня ​​заснування.

ХНУ – один із найстаріших та найрейтинговіших вишів Східної Європи.

За цією датою фактично стоїть історія міста Харкова. Адже саме Каразінський університет дав потужний імпульс перетворенню міста на найбільший науковий та культурний центр, освітню столицю України.

Каразінський університет сьогодні – це бренд, добре відомий далеко за межами нашої країни. Завдяки видатному професорсько-викладацькому складу та його блискучим досягненням він заробив репутацію вишу, що дає якісну освіту. З кожним роком ця репутація лише міцнішає, залучаючи до Харкова ще більше студентів з усього світу.

Довідково. Харківський національний університет засновано у листопаді 1804 року з ініціативи видатного просвітителя Василя Каразіна, згідно з грамотою Олександра I. Урочисте відкриття університету відбулося 29 січня 1805 року.

В університеті діє 21 факультет, працюють 20 академіків та членів-кореспондентів НАН та галузевих академій України, 50 лауреатів Державної премії. До складу вишу входять найстаріші Астрономічна обсерваторія, Ботанічний сад, Музей природи, Центральна наукова бібліотека.

В університеті навчається близько 16 тис. студентів та слухачів, близько 400 аспірантів, працює до 1,5 тисячі викладачів та наукових співробітників, серед яких понад 300 докторів наук, професорів та близько 1 тис. кандидатів наук, доцентів.

Харківський університет – єдиний в Україні, де навчалися та працювали три лауреати Нобелівської премії: біолог Ілля Мечников, економіст Семен Кузнець та фізик Лев Ландау.

За роки існування університет закінчили понад 130 тис. осіб. Імена вихованців університету увічнені у географічних назвах, назвах космічних об’єктів, рослин та мінералів, законів та формул.

ХНУ ім. Каразіна здійснює широку програму міжнародного співробітництва, є активним членом міжнародного співтовариства провідних європейських та світових університетів. Виш реалізує угоди про співпрацю з 61 організацією-партнером із 25 країн світу.

Нагадаємо.