Після тривалої перерви відновила свою роботу Експертно-фондова комісія Міністерства культури та стратегічних комунікацій України.
На її першому засіданні 11 унікальних музейних предметів зі збірок чотирьох вітчизняних музеїв внесли до Державного реєстру національного культурного надбання. Серед них твори двох видатних українських художників — Казимира Малевича та Іллі Рєпіна.
Зокрема, картина Казимира Малевича «Суперматизм-65» з колекції Харківського художнього музею, що є яскравим прикладом художнього стилю супрематизму, який Малевич започаткував у 1915 році.
Також з колекції Харківського художнього музею до Держреєстру занесли картину Іллі Рєпіна «Запорожці пишуть листа турецькому султанові». Захопившись історією Запорозької Січі митець писав: «ніхто в усьому світі не відчував такої свободи, рівності й братерства, як запорожці». Майже 20 років він працював над двома варіантами картин, присвячених запорожцям, здійснював експедиції містами поселення вихідців із Січі, наполегливо відшукував нащадків творців української слави.
Ще один важливий артефакт, який занесли до Держреєстру, — Євангеліє Апракос 1707 року (друк Києво-Печерської Лаври) зі збірки Харківського історичного музею імені М.Ф. Сумцова. Євангеліє є унікальним поліграфічним шедевром, примірником-оригіналом рідкісного ілюстрованого українського кириличного стародруку великого формату та одним з найвидатніших проєктів в історії українського книговидання до ХІХ ст.
Довідково. Експертно-фондова комісія Міністерства культури та стратегічних комунікацій України є постійно діючим консультативно-дорадчим органом, який утворено для надання рекомендацій та пропозицій з питань обліку та зберігання музейних предметів і музейних колекцій, предметів музейного значення, щодо занесення унікальних музейних предметів до Державного реєстру національного культурного надбання.
Джерело: МКСК
Нагадаємо.