Останні новини

Вступна кампанія – 2019. Вундеркінди і не тільки

Вишами оприлюднено списки тих, хто навчатиметься за кошти держбюджету. Контракт на навчання можна оформити до кінця серпня. За цей час вступникам, виходячи з набраних ними балів, необхідно буде остаточно вибрати спеціальність, факультет та вищий навчальний заклад.

Серед вишів Харкова цього року найпопулярнішим став Харківський національний університет імені В.Н.Каразіна. Вступити до цього вишу виявила бажання найбільша кількість абітурієнтів.

До університету подано  18 525 заяв. Більше, ніж до будь-якого іншого харківського вишу.

У вступній кампанії – 2019 Каразінський університет увійшов до ТОП-10 вищих навчальних закладів України, посівши сьоме місце у цьому рейтингу.

Про особливості нинішньої вступної кампанії та про те, на які спеціальності і факультети найвищий конкурс розмова з відповідальним секретарем приймальної комісії Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна Ольгою Анощенко.

Умови і правила вступу цього року особливо не відрізнялися від правил і умов 2018 року. Але можна відзначити, як приємний факт, що цього року кількість рекомендованих до зарахування на місця за держзамовленням, зросла. Порівняно з минулим – на 82 вступника.

Наразі на бюджетні місця зараховано 1157 осіб. Але це ще не остаточний результат. Ми розуміємо, що ця цифра до кінця серпня буде змінюватись, так буває завжди. Вже чую у коридорі розмови, що деякі вступники передумали – забиратимуть документи з бюджетного місця і переводитимуться на контрактне навчання до іншого вишу.

Тут є багато варіантів, але на місця держзамовлення є обмеження. Цього року одна особа могла подати не більше 7 заяв не більш ніж на 4 спеціальності, але при цьому розраховувати можна лише на одне-єдине бюджетне місце.

Як здійснюється зарахування на місця держзамовлення? Коли з’являються рейтингові списки вступників?

Це відбувається за допомогою програмного забезпечення, створеного державним підприємством «Інфоресурс» у Єдиній державній електронній базі освітніх послуг при Міністерстві освіти і науки України. І університети отримують вже готові списки до зарахування на ту чи іншу конкурсну пропозицію.

На які спеціальності в університеті цього року найбільший конкурс?

Прохідний бал високий на спеціальності: китайська мова – 195 балів, німецька мова – 195 балів, англійська мова – 187 балів. Але цього року там більше місць, тому цифра трохи нижча, візуальне мистецтво – 195 балів, міжнародне право – 195 балів, право – 183 бали, біотехнології – 194 бали, міжнародні відносини та регіональні студії – 194 бали, міжнародні економічні відносини – 192 бали, філологія – 192 бали, соціологія – 192 бали, культурологія – 186 балів, комп’ютерні науки – 174 бали, комп’ютерна інженерія – 172 бали, знову ж таки через збільшену кількість місць, політологія – 171 бал. Порівняно з минулим, цього року прохідний бал підвищився на більшість спеціальностей.

Результатами вступної кампанії – 2019 задоволений і декан фізико-технічного факультету Харківського університету імені В.Н.Каразіна, член-кореспондент НАНУ Ігор Гірка.

Ми маємо невелику кількість заявників, порівняно з тим, що хотіли отримати. Однак до нашого факультету вступили діти з найвищими балами. Цього року з 22 вступників четверо мають 200 балів! Це найбільша кількість не тільки з поміж подібних факультетів у Харкові, але й в цілому серед вишів України. Адже різних спеціальностей з фізики готують у Києві, Львові та Дніпрі.

У нас – найкращий результат. Минулого року також було чотири вступники із 200 балами! Про що це свідчить? Про те, що до нас йдуть вмотивовані вступники, їм цікаво бути серед сильних. Тому вибирають факультет з найвищим балом. Далі вони навчаються і отримують перші місця у світі на міжнародних студентських змаганнях з фізики. У такий спосіб змушують говорити про факультет та Україну! Цього року середній вступний бал на наш фізико-технічний факультет – найвищий серед факультетів такого напрямку в Україні і становить він – 185 балів. За якістю вступників – ми найкращі. Я порівнював з результатами Київського  університету, з фізичним і радіо-фізичним факультетами, наші бали найвищі. З фізики, прикладної фізики – це найкращий результат в Україні.

Хто вони, ці вступники, що отримали 200 балів? Вони з Харкова чи з інших міст?

Усі вони вчились у харківських середніх закладах освіти – у фізико-математичному ліцеї № 27, гімназії «High  school» №144, спеціалізованій школі з поглибленим навчанням англійської мови № 3 та загальноосвітній школі №143. Ще один вступник з ліцею №27 набрав 199,2 бали. А взагалі 10 з 22 вступників мають результати від 190 до 200 балів.

Високій якості вступної кампанії – 2019 сприяли високі результати з ЗНО, вважає директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Олександр Сидоренко.

Цього року у Харківській області під час ЗНО отримано двадцять п’ять 200-бальних оцінок. Оцінок 25, а учнів, що показали такий результат – 23! Випускник харківської школи №8 показав унікальний результат – отримав 200 балів відразу з трьох предметів. Це унікальний результат не тільки для нашого регіону, але й для України в цілому.

Під час ЗНО-2019 найбільше 200-т бальних оцінок дала хімія. Їх було вісім. І це вперше! Сім вступників отримали по 200 балів з математики. Троє з них – навчаються у ліцеї №27. І усі вони – дівчата! Чотири 200-бальні оцінки отримали з біології, три – з української мови та літератури, дві – з історії. Одна – з іноземної мови. І отримав її учень школи №3 з Куп’янська.

Найбільшу кількість 200-бальних оцінок отримав фізико-математичний ліцей №27 – три, ще три оцінки з найвищих балів отримала середня школа №8 в особі одного талановитого учня. По дві найвищі оцінки у 200 балів – у Харківському ліцеї №161 «Імпульс» та гімназії №47. По одній 200-бальній оцінці – в учнів Глушківської школи Куп’янського району та школи №5 у Чугуєві.

Це дані тільки щодо найвищих оцінок. Повний аналіз оцінювання буде готовий пізніше.Тоді ми бачитимемо ситуацію з глибини та з середини. Але вже сьогодні можна сказати, що Харківська область за кількістю балів, що отримали випускники на ЗНО-2019, стала третьою в Україні.

Розмовляла: Наталія Меркулова