Останні новини

Верховна Рада запровадила єдиний рахунок для сплати податків

Ініціатива має запрацювати з 1 січня 2021 року. Відповідні законопроекти Парламент схвалив 4 жовтня.

Законопроекти запроваджують єдиний рахунок для сплати податків і зборів та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з 1 січня 2021 року.

Єдиний рахунок – це рахунок Державної податкової служби (ДПС), відкритий у казначействі, який платник податків може використовувати для сплати податків і зборів, адміністрування яких контролює податкова. Через єдиний рахунок можна буде сплатити податок на прибуток підприємств, податок на доходи фізичних осіб (ПДФО), єдиний соціальний внесок (ЄСВ), єдиний податок (ЄП), рентну плату, а також податковий борг за такими податками.

Проте єдиний рахунок не можна буде використати для сплати податку на додану вартість (ПДВ) та акцизного податку з пального та спирту, оскільки для їхньої сплати є дві інші, спеціальні, системи електронного адміністрування. Єдиний рахунок також не можна буде використати для сплати частини чистого прибутку (доходу) державними та комунальними підприємствами та їхніми об’єднаннями.

Для того щоб відкрити єдиний рахунок, платник податків зможе подати заявку до податкової служби через свій електронний кабінет.

Використовувати рахунок можна буде вже на наступний день після подання заявки. Припинити використання – не раніше 1 січня наступного року.

Основна мета ухвалених законопроектів – спростити процедуру сплати податків і зборів та єдиного соціального внеску.

Для платників, які користуватимуться єдиним рахунком, обов’язок зі сплати податків та зборів вважатиметься виконаним з моменту подання ними до банку, в якому вони обслуговуються, розрахункових документів про перерахування на такий рахунок відповідних коштів.

Нагадаємо.