Останні новини

В Україні прогнозують дефіцит і подорожчання хліба

Експерти прогнозують здорожчання хліба. Не виключено, що цього найбільш затребуваного продукту, може не вистачати.

Причина – величезні тарифи на голубе паливо для пекарських підприємств. Про це пише agronews.ua.

За словами експерта,  в процесі здорожчання  відіграють свою роль всі фактори. Окрім космічних цін на голубе паливо, негативним є той фактор, що 80 відсотків вирощеного зерна експортується. Вартість сировини, що реалізується на внутрішньому ринку, наближається до світових цін. Ріст собівартості продукції, яку випускають пекарі, призвела до ситуації, що більшість хлібопекарень працює, отримуючи нулі замість доходів. Є й такі, що вже рахують збитки від такої роботи.

Аби мати, хоч  невелику рентабельність, пекарні підійматимуть ціни на буханці хліба, які пропонують торгівлі. При цьому, мізерна кількість наших громадян зможе придбати хлібину, яка вартуватиме 40-50 гривень.

Відповідно, буде скорочуватись реалізація хліба і навіть буде його дефіцит.

За словами очільника ГО «Українська організація захисту споживачів послуг» Олега Тітамира, чимала кількість хлібзаводів не в змозі пропонувати продукцію за вищою ціною, адже ціни зафіксовані контрактами з рітейлерами. Населення країни, маючи низькі доходи, не купуватиме  буханець, що вартуватиме 50 гривень. Тому катастрофічно скорочуватимуться продажі хліба. Цю ситуацію може врегулювати лише держава.

Експерт резюмував, що держава має втрутитись терміново. Інакше перелік всіх негативних факторів створить ситуацію, що настануть перебої у виробництві хліба і буде створений його дефіцит в магазинах і великих торгових закладах. Так само, це призведе до того, що зупиняться хлібзаводи.

Нагадаємо.