Україна встановила історичний рекорд з імпорту вина

Згідно даних Державної митної служби, у 2020 році Україна імпортувала вин на загальну суму в 179,25 млн $, що на 32,45 млн $ більше ніж минулого року.

Про це повідомила прес-служба Українського клубу аграрного бізнесу, пише agronews.ua.

«В Україні продовжує зростати культура споживання вина, при цьому спостерігається негативна тенденція до зниження виробництва та внутрішньої переробки. Так, у 2020 році виробництво винограду знизилось на 97 тис. до рекордно низького рівня в 269 тис. тонн, переробка знизилась майже вдвічі у порівнянні до минулого року та склала всього 75 тис. т, що також є рекордно низьким показником за всю історію нашої країни. І це не всі невтішні «винні рекорди» цього року», – зазначається у повідомленні.

Вина вітчизняного виробництва активно заміщаються імпортними. Від’ємне сальдо зовнішньої торгівлі виноградними винами критично зросло за останні роки та склало 166,2 млн $.

Основними країнами імпортерами стали:

  • Італія – 28,9 млн $ (33 % в загальній структурі імпорту),
  • Франція – 27,5 млн $ (15%),
  • Грузія –24,6 млн $ (14%).

«Враховуючи те, що з 1 січня 2021 р. запроваджено нульове мито на імпорт вина з Європейського Союзу, яке буде діяти наступні 7 років, кардинальних змін у структурі імпорту не уникнути», – підкреслили в УКАБ.

Нагадаємо.