Останні новини

Зоологи попереджають про змій

В Україні гадюки активні з квітня по жовтень, особливо в квітні-травні, під час шлюбного періоду.

Другий пік – восени, у вересні. У Харківській області проживає п’ять видів змій, а також безнога ящірка – веретениця. Крім нешкідливих вужів двох видів і мідянок, в нашому регіоні живуть два види отруйних змій – східна степова гадюка і гадюка Нікольського.

Зоологи попередили, під час відпочинку на природу, людина повинна бути готовою до зустрічі зі змією. При правильному поводженні змія не представляє для людей небезпеки.

В Україні немає плазунів, які були б смертельно небезпечними для людини. Проте не варто виключати індивідуальних реакцій на укус і наслідків неправильно наданої першої допомоги. Важливо зрозуміти, що змії «контролери» популяцій гризунів, які здатні переносити небезпечні для людини хвороби.

Популяції отруйних змій настільки зменшилися, що два види отруйних змій вже занесені в Червону книгу України. Їх можна зустріти в Харківській області: гадюка Нікольського і вкрай рідкісна степова гадюка.

При зустрічі зі змією необхідно відступити або обійти її. Гнатися за людиною змія не стане, як і нападати першою. Якщо ви не помітили змію, наступили на неї і вона укусила, потрібно терміново прийняти протиалергійний препарат.

До прибуття кваліфікованої медичної допомоги людині показано рясне пиття. Накладати джгут також не треба. Постраждалого слід якомога швидше доставити в найближчу лікарню, де у важких випадках буде забезпечено симптоматичне лікування.

Заборонено намагатися видаляти отруту шляхом розрізання ранки, припікати місця укусу або накладати на місце укусу холодний компрес.

Нагадаємо.