Останні новини

За шкільний булінг тепер доведеться відповідати у суді

У Харкові судитимуть школяра за публічне і систематичне приниження однокласника.

Учня однієї зі шкіл Київського району Харкова притягли до відповідальності за моральний пресинг однолітка. Але через те, що хуліган не досяг повноліття, на лаві підсудних опиниться його мама. Повідомляє портал «Город Х».

«Хлопчику 13-14 років, а поки підліток не досяг 16-річного віку, в суді за нього відповідають батьки», – старший інспектор відділу ювенальної превенції поліції Харківської області Костянтин Шеремет.

Харківські поліцейські стали одними з перших в Україні, хто задокументував факт буллінгу за новою статтею (ч.3 ст.173-4 КУпАП) та направив справу до суду.

«Якщо є систематичність – сьогодні обізвав, вчора плюнув, позавчора придумав образливу кличку – постраждала сторона пише заяву в поліцію, потім наші співробітники проводять опитування свідків і спілкуються з самим Булер – чи визнає він звинувачення».

Після того як всі докази зібрані, матеріали передаються до суду. В результаті буде визначене покарання: штраф від 850 до 1700 гривень, або попередження.

За статистикою, 80%  дітей піддаються цькуванням, навіть не усвідомлюючи цього. В усіх соціальних системах завжди є лідер, середня група і так званий «вигнанець».  

Довідково. Булінг – відносно новий термін. Це агресивна поведінка щодо окремої особи або групи, з метою приниження, домінування, фізичного чи психологічного самоствердження.

Булінг може проявлятись у вигляді психологічного тиску (образи, приниження, погрози, ігнорування тощо) та фізичних знущань (удари, поштовхи, принизливий фізичний контакт, побиття та інше). Не рідко фізичний і психологічний тиск об’єднуються.

Важливо. Згідно Закону України  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)» у разі булінгу неповнолітніми від 14 до 16 років, відповідатимуть їхні батьки або особи, що їх заміняють.

До них застосовуватимуть покарання у вигляді штрафу від 850 до 1700 грн або громадські роботи на строк від 20 до 40 годин.

Окремо передбачена відповідальність за приховування фактів булінгу.

Якщо керівник закладу освіти не повідомить поліцію про відомі йому випадки цькування серед учнів, його оштрафують на суму від 850 до 1700 грн або призначать виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням до 20 % заробітку.

Нагадаємо.