У Харкові пройдуть Всеукраїнські дебати молоді

16 та 17 лютого в Національному юридичному університеті ім. Ярослава Мудрого втретє відбудуться півфінали й фінал всеукраїнського проекту «Молодь дебатує».

Уболівальниками на заході будуть 200 осіб: 150 учнів старших класів та їх вчителі з 26 міст. А учасниками дебатів стануть 16 школярів та школярок з 12 міст і 9 областей України.

Організатори оголосили теми дебатів:

  • «Чи варто заборонити відеоігри з елементами насильницьких дій над живими істотами?»
  • «Чи варто запровадити в Україні електронне голосування на виборах?».

Проект «Молодь дебатує» збирає українських школярів на дебати вже третій рік. У 2016 році, в ньому взяли участь 113 учнів та учениць з 8 шкіл 4 регіонів країни. Тепер в проекті дебатують 800 дітей з 42 шкіл в 12 областях України, а всього методикою за всі три роки оволоділи більше 1200 школярів і школярок.

Організатори звертають увагу на незвичайний формат дебатів: згідно методики «Молодь дебатує» перемагає той учасник або та учасниця, хто представить в процесі дискусії всі можливі аргументи по темі, використовуючи думки експертів та наукові дослідження, а також як найближче підійде до спільного рішення.

«Ми навчаємо використовувати зважені та перевірені аргументи, а не кидатися популістськими гаслами. Це сприяє вихованню культури демократії в Україні», — розповіла координаторка «Молодь дебатує», голова журі Ольга Пішель.

За словами Віоли фон Крамон-Таубадель, керівниці німецької організації Internationales Haus Sonnenberg, яка ініціювала проведення проекту в Україні, така форма дискусії — важливий елемент демократії, а звичка до дебатів з ранніх років сприяє появі освічених і активних громадян: «Це як камені, кинуті у воду – з кожним роком кола на воді від цього проекту стають все більшими. Це видно по тому, як швидко розвивається проект в Україні».

Заступник Генерального консула Петер Шмаль вважає, що: «Українська молодь цікавиться демократичними методами дискусії. Це важливо для нас, тому що ми підтримуємо Україну в її прагненні розвивати демократичні цінності і зближуватися з країнами Євросоюзу».

Довідково.

Проект «Молодь дебатує» з’явився в Україні в 2016 році. Тоді в ньому взяли участь 113 учнів та учениць з 8 шкіл 4 регіонів країни. Тепер в проекті дебатують 800 дітей з 42 шкіл в 12 областях України, а всього методикою за всі три роки оволоділи більше 1200 школярів і школярок.

Нагадаємо.