Явка на вибори цьогоріч склала менше 50%

Перші протоколи з мокрими печатками у Центрвиборчкомі очікують з сьогоднішнього дня. Супроводжувати транспортування бюлетенів будуть підрозділи поліції особливого призначення.

Про це повідомили у прес-службі Національної поліції України. Для уникнення можливих провокацій і порушень будуть використовуватись можливості підрозділів поліції особливого призначення або тактико-оперативного призначення патрульної поліції. За необхідності можуть бути задіяні резерви з числа сил Національної гвардії, зокрема і тих, які чергують в режимі авіапідтримки.

За даними Центрвиборчкому, явка на вибори цьогоріч склала менше 50%. Це надзвичайно низький показник, який пов’язують з літнім періодом та тим, що вибори були неочікуваними для суспільства.

Євген Радченко заступник голови Центральної виборчої комісії: «На нашу думку, це є великою зміною векторів. Наприклад, на позачергових виборах 2014 року явка слала 52%, а на виборах 2012 року 57%. Тобто тенденція світова до зниження активності виборців торкнулася нажаль і України».

Згідно календарного плану, ЦВК повинна підрахувати голоси на всіх округах до 5 серпня включно. А оприлюднити результати позачергових парламентських виборів у газетах «Голос України» та «Урядовий кур’єр» не пізніше, ніш на 5 день після встановлення результатів.

Перше засідання новообраного парламенту повинно відбутися не пізніше, ніж за 30 днів після оприлюднення результатів, тобто до 9 вересня.

Нагадаємо.