Сьогодні в Харкові просто неба можна почути легендарну «Червону скрипку»

Знамениту «Червону скрипку» можна почути на відкритій репетиції напередодні концерта.

У вівторок 7 вересня о 17:30 на майданчику над входом до станції метро «Держпром» МАСО «Слобожанський» під керівництвом диригента Даніїла Австріха (Німеччина) проведе відкриту репетицію, де зіграють фрагменти творів, які звучатимуть на концерті «Містична червона скрипка Страдіварі».

Прийти на репетицію можуть всі бажаючі. Солісткою буде скрипалька, власниця «Червоного Мендельсону» Елізабет Піткерн (США).

«Червоний Мендельсон» або «Червона скрипка» – відомий серед знавців історії музики інструмент. Його виготовив у 1720 році майстер Антоніо Страдіварі. Вважається, що вона має одні з найкращих акустичних властивостей серед існуючих сьогодні скрипок.

Інструментом володів видатний скрипаль Йозеф Йоахім, але згодом слід скрипки загубився – майже 200 років ніхто не знав, де вона. Її «пригоди» у ці загадкові роки стали основою для оскароносного фільму «Червона скрипка» з Семюлем Л. Джексоном у головній ролі. Лише у 1930-х роках скрипка з’явилася у Берліні у володінні нащадків видатного композитора Фелікса Мендельсона. У 1990 році її анонімно придбав на аукціоні американець, щоб подарувати 16-річній онуці Елізабет. Дівчина тримала скрипку в секреті, допоки сама не стала відомою скрипалькою, яку запрошують з концертами у «Карнегі-Холл» та «Лінкольн-центр».

Під керівництвом диригента Даніїла Австріха (Німеччина) 10 вересня Елізабет Піткерн і МАСО «Слобожанський» зіграють композиції Дмитра Шостаковича, Сергія Прокоф’єва, Арама Хачатуряна та інші твори.

Нагадаємо.