Правоохоронці викрили зловмисника, який регулярно «мінував» об’єкти у Харкові

Встановлено, що 39-річний харків’янин може бути причетним до щонайменше чотирнадцяти анонімних повідомлень про мінування різних об’єктів на території міста.

У тому числі міжнародного аеропорту, залізничних та автомобільних вокзалів, а також торговельно-розважальних центрів, надісланих у грудні минулого року.

3 лютого, після чергового повідомлення про мінування, оперативники спецслужби та поліцейські провели обшук за місцем мешкання фігуранта вилучено комп’ютерну техніку та засоби зв’язку.

Вилучену техніку направлено для проведення комп’ютерно-технічного дослідження, за результатами якого буде вирішено питання щодо повідомлення чоловіку про підозру.

У ході досудового розслідування перевіряється версія про можливу причетність до організації розсилки завідомо неправдивих повідомлень іноземних спецслужб.

Правоохоронці попереджають, що останнім часом до поширення хвилі псевдомінувань залучають громадян України, які діють з хуліганських мотивів чи заради розваги, не усвідомлюючи до кінця всі можливі наслідки.

Зловмисники намагаються надсилати повідомлення з використанням програмного забезпечення, яке, на їх думку, забезпечує їм анонімність. Вжитими заходами правоохоронці оперативно встановлюють місце знаходження «анонімних терористів».

За вчинення таких злочинів чинним законодавством передбачене покарання у вигляді позбавлення волі на строк від чотирьох до восьми років. Крім цього, зловмиснику доведеться також компенсувати десятки тисяч витрат державних та комерційних установ, що зазнали збитків від його дій.

Нагадаємо.