Чоловік мав намір отримати прибуток у сумі майже 2,5 мільйона гривень від злочинної угоди та обернути його на свою користь.
17 січня 2019 року між державним заводом та одним з підприємств був укладений договір поставки запчастин та комплектуючих до бронетанкової техніки. Відповідно до умов договору, товар повинен був бути новим та виготовленим з додержанням державних стандартів та технічних умов.
29 липня 2019 року службові особи компанії, зловживаючи службовим становищем, організували поставку до харківського заводу двох трансмісій. При цьому посадовці знали заздалегідь, що вони не нові та перебувають у несправному стані.
Цей факт згодом був підтверджений висновком експертів Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз. На момент експертного огляду трансмісії за своїм станом не відповідали технічним вимогам. Окрім того, зловмисники перебивали на них серійні номери, проводили «косметичний ремонт» і намагалися видати за нову продукцію.
Завдяки тому, що непридатність для використання агрегатів у виробництві була виявлена вчасно, зловмисники не довели до кінця свій злочинний умисел. Таким чином, компанія не змогла заволодіти грошима на загальну суму 2 471 400 гривень.
04 лютого 2020 року були проведені обшуки за місцем мешкання службових осіб та розташування компанії. Директору підприємства повідомлено про підозру за ч.2 ст. 15, ч. 5 ст. 191 (замах на привласнення, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.
Санкція статті передбачає позбавлення волі від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна.
Нагадаємо.