Школярі отруїлися дикорослими грибами

Поліція з’ясовує обставини отруєння неповнолітніх у Красноградському районі.

Четверо дітей віком від 8 до 14 років отруїлися після вживання самостійно зібраних грибів. В результаті, постраждалі були госпіталізовані до лікарні у Харкові. Зараз стан їх здоров’я медики оцінюють як задовільний.

Повідомлення про подію в селищі Слобожанському Красноградського району надійшло до поліції 12 червня близько 02:00.

Поліцейські встановили, що 2 дівчинки 11 і 13 років, їх 8-річний брат та сусідська 14-річна донька самостійно назбирали грибів, які бабуся приготувала. Внаслідок їх споживання дітям стало зле. Після звернення до Кегичівської центральної районної лікарні підлітків у стані середньої тяжкості госпіталізували до Харківської обласної дитячої клінічної лікарні.

За фактом події відкрито кримінальне провадження за ст. 166 (злісне невиконання обов’язків по догляду за дитиною) Кримінального кодексу України.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді обмеження волі на строк від 2 до 5 років, або позбавлення волі на той самий строк.

Довідково. Аналіз випадків отруєнь грибами в Україні свідчить, що більшість отруєнь обумовлені вживанням пластинчатих отруйних грибів (насамперед, блідої поганки), які помилково сприймаються за їстівні печериці та сироїжки.

Отруєння також можуть спричинити їстівні гриби, які не пройшли належної термічної обробки або виросли на забруднених територіях чи уздовж швидкісних трас.

Нагадаємо.