Майже два мільярди людей у ​​світі недостатньо фізично активні

У світі відзначили Міжнародний день спорту на благо миру та розвитку.

Фізично активні діти на 15% частіше вступають до вузів, а фізично активні підлітки менш схильні до куріння, вживання наркотиків, ризикованої сексуальної поведінки і як результат – ранньої небажаної вагітності.

У дитини з активними мамою і татом в два рази більше шансів вирости теж активною людиною. Недостатня фізична активність є причиною 6% всіх випадків захворювань серцево-судинної системи, 7% випадків захворювань на цукровий діабет 2-го типу і 10% випадків раку грудей і раку товстої кишки.

Інвестиції в спорт в три рази більш рентабельні, ніж витрати, пов’язані з медичним обслуговуванням.

Як зазначається у відповідній оонівської резолюції, спорт, який є одним з інструментів освіти, розвитку і миру, сприяє зміцненню співробітництва, солідарності, терпимості, розуміння та соціальної інтеграції, як на місцевому, так і на національному та міжнародному рівнях.

Історія спорту свідчить про те, що він здатний руйнувати стереотипи, ініціювати і посилювати рух за права і гідність кожної людини, залучаючи до них увагу всього світу.

Зазвичай в День спорту влаштовують всілякі спортивні змагання, в тому забіги і марафони, колективні спортивні ігри, однак сьогодні, в умовах пандемії коронавируса, великий спорт поставлений на паузу.

Нагадаємо.