В Україні професійне свято відзначають юристи

Урочистий прийом з нагоди професійного свята юристів відбувся сьогодні у Будинку рад.

Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов привітав та відзначив нагородами регіону кращих правників краю за їх професійність та вклад у захист конституційних прав і свобод громадян.

Сергій Чернов підкреслив вклад правників Харківщини у підготовку та впровадження децентралізації.

«Немає жодної сфери діяльності, жодного органу або підприємства, які б обходилися без консультації юриста. Саме ви робите значний внесок у розбудову держави та громадянського суспільства.

Небезпідставно Харківщину називають юридичною столицею, адже саме тут завдяки численним вищим навчальним закладам правничого профілю, Національній академії правових наук генеруються ідеї, відстоюється принципова й державницька позиція. Тут закладалася юридична школа України і писалася Конституція нашої держави».

Як нагадала Ніна Карпачова, уповноважений Верховної Ради України з прав людини (1998–2012 рр), день юриста в Україні відзначається щороку 8 жовтня невипадково: професійне свято встановлено згідно з указом Президента України, оскільки саме 8 жовтня в 1016 році Київський князь Ярослав Мудрий видав перше зведення законів «Руська правда».

«Професія юриста розвиває чимало якостей. Але, на мою думку, фаховий юрист має бути справедливим. У цьому й полягає принцип верховенства права. Зичу вам у своїй діяльності завжди бути вірними цьому постулату».

Сергій Чернов також наголосив, що у нинішній перехідний період для нашої держави юристи формують і направляють національний і міждержавний діалог. Тож, чинити за законом для кожного правника – вимога часу і всього українського суспільства.

Нагадаємо.