ЦВК оприлюднила календарний план позачергових виборів у Харкові

Позачергові вибори міського голови у Харкові відбудуться 31 жовтня. 11 вересня стартує виборчий процес.

Відповідно до календарного плану, з 11 вересня включно місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування мають відвести місця та обладнати стенди, дошки оголошень для розміщення матеріалів передвиборної агітації.

До 14 вересня включно телерадіокомпанії та друковані засоби масової, які мають намір розміщувати матеріали передвиборної агітації, зобов’язані опублікувати інформацію про вартість розміщення передвиборної агітації.

До 16 вересня включно виборці можуть подати до органу ведення Державного реєстру виборців заяви про зміну виборчої адреси.

Громадські організації, які займаються виборчим процесом та спостереження за ним, до 20 вересня включно може звернутись до ЦВК з клопотанням про дозвіл мати офіційних спостерігачів на виборах. Рішення з цього приводу Комісія має прийняти не пізніше ніж на 5 день з дня отримання клопотання.

З 21 до 30 вересня включно триватиме процес висування кандидатів на посаду міського голови від місцевих організації партій та від громадян шляхом самовисування.

Також до 30 вересня кандидати мають  подати відповідні документи до територіальної виборчої комісії. Не пізніш як на п’ятий день з дня прийняття заяви про реєстрацію кандидата, територіальна комісія зобов’язана прийняти рішення про його реєстрацію на посаду міського голови або про відмову в реєстрації.

До 8 жовтня включно ТВК має оприлюднити інформацію про реєстрацію кандидатів.

Кандидати можуть відмовитися від балотування до 11 жовтня. Уже наступного дня ТВК має прийняти відповідне рішення з цього приводу.

До 13 жовтня включно ТВК має затвердити текст виборчого бюлетеня та встановити ступінь його захисту, а до 15 жовтня – утворити дільничні виборчі комісії.

До 21 жовтня теркомісії мають отримати в упаковці підприємства-виготовлювача виборчі бюлетені для голосування.

Також до 21 жовтня кожному виборцю дільничі виборчі комісіх мають надіслати іменне запрошення.

Саме голосування відбудеться 31 жовтня з 8:00 до 20:00. Результати виборів мають бути встановлені до 12 листопада включно.

Нагадаємо.