Останні новини

Сергій Чернов: В умовах економічної кризи не варто чекати ефективного попередження злочинності

Депутат Харківської обласної ради Сергій Чернов проаналізував статистику щодо стану правопорядку в Харківській області.

«Інформація дуже цікава для вивчення. Особливо важливі відомості про причини злочинності, про окремі її види і прояви в різних районах, галузях.

Треба сказати, що Нацполіція дуже ретельно готує дані. Дійсно, потрібно вивчати не тільки зафіксовану частину злочинності, а й приховану, латентну. Іншими словами, треба знати особливості злочинності, як в цілому по регіону так і в окремих районах, які види правопорушень переважають, які основні характеристики злочинців.

З початку року на території Харківської області зареєстровано 19,2 тис. (торік 22,2 тис., -13%) кримінальних правопорушень, у тому числі 8,1 тис. (торік 8,7 тис., -7%) – тяжких та особливо тяжких.

Зниження злочинності помітне, але відбулося воно не завдяки поліпшенню рівня життя і підвищенню культури громадян.

Злочини змінились якісно, зокрема кримінал, пов’язаний з незаконним позбавленням волі зріс на 70%, сутенерство на 84%. Проте на 32% знизились статеві злочини, на 60% – пропаганда насильства.

Пандемія зпровокувала і новий сплеск злочинності, пов’язаної з фальсифікацією тестів, результатів аналізів, видачею сертифікатів та інше. Варто сказати, що кіберполіція веде результативну боротьбу з цими злочинами.

за оперативними даними ГУНП

Істотно знизився відсоток злочинів проти власності, зокрема випадки грабежів зменшились на 52%.

Про соціальне становище в суспільстві свідчить і кримінологічна характеристика осіб, які вчиняють злочини. Так, кількість неповнолітніх – близько 1,8% (торік 2,5%); раніше судимих ​​за злочини – 43% (торік 50%); 6% зареєстрованих злочинців були у стані алкогольного сп’яніння (торік 10%).

Виріс рівень організованої злочинності, в тому числі із застосуванням зброї – 13%, торік було 9%.

за оперативними даними ГУНП

Найбільша кількість потерпілих від кримінальних правопорушень – літні люди, далі йдуть студенти вищих навчальних закладів.

Завжди особливо непокоїть питання дитячої злочинності. Всю Україну сколихнуло вбивство 6-річної дівчинки на Харківщині, найголовнішим підозрюваним в якому став 13-річний хлопець. Це не можливо ні збагнути, ні коментувати. Справа тільки за фахівцями. За даними поліції, встановлено 123 (торік 161) дитини, які вчинили кримінальні правопорушення, серед них 41 (торік 72) – учні шкіл, 29 (торік 27) – учні середніх спеціальних навчальних закладів, 13 (торік 8) – студенти ВНЗ.

Серед факторів, що негативно впливають на безпекову ситуацію в області, силовики називають: низьку заробітну плату, зростання цін на всі види товарів та послуг, корупційні процеси в суспільстві, звуження можливостей для наукового, інтелектуального, культурного, спортивного розвитку громадян, передусім дітей та молоді, проблеми демографії та інші.

Я з глибокою повагою ставлюся до роботи силових структур, але слід розуміти, що в умовах економічної кризи не варто чекати ефективного попередження злочинності. І за великим рахунком завдання поліції сьогодні – це припинення злочинів, а не їх профілактика», – написав Сергій Чернов.

Нагадаємо.