Сергій Чернов: Голодомор неймовірним болем відгукується у пам’яті сучасників й прийдешніх поколінь.

Цієї суботи о 16:00 Україна вшанує хвилиною мовчання пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років та масових голодів 1921-1923 та 1946-1947 років.

В цей скорботний день до земляків звернувся депутат Харківської обласної ради Сергій Чернов.

«Щохвилини від штучного голоду помирало 26 людей. Зникали цілі села. Але найвразливішою категорією жертв Голодомору стали діти. Згідно із дослідженнями, у той час померло понад 1.5 млн. хлопчиків і дівчаток віком до 10 років.

Кількість прямих та непрямих жертв Голодомору точно встановити й досі важко. Йдеться про мільйони загиблих, і це не враховуючи вимушеної міграції та різкого зниження народжуваності. Проте вважається, що найбільш постраждали від голоду Харківська (тоді столична область, яка включала сусідні Полтавську та Сумську) і Київська області. Смертність населення тут перевищувала середній рівень у 8-9 і більше разів.

З історичного джерела: «Щоночі в Харкові збирають по 250 трупів померлих від голоду. Помічено, що велика кількість з них не мають печінки, з якої готують пиріжки і торгують ними на ринку», – доповідав у Рим італійський консул»… і таких страшних дописів можна знайти чимало!

Голодомор – це глибока рана нашого народу, яка неймовірним болем відгукується у пам’яті сучасників й прийдешніх поколінь.

Шановні земляки! 27 листопада о 16.00 – загальнонаціональна хвилина мовчання. Запаліть свічку у своїй домівці, вшануйте пам’ять…», – звернувся Сергій Чернов.

Нагадаємо.