Останні новини

З 25 січня в Україні знову почнуть діяти обмеження «помаранчевої зони» карантину

25 січня закінчується введений Кабінетом міністрів всеукраїнський локдаун. З понеділка учні шкіл зможуть повернутися за парти.

Університети і ПТУ можна буде відвідувати лише групами з не більше 20 осіб.

Згідно з документом Міністерства освіти і науки на час дії карантину заборонено:

  • відвідування закладів освіти здобувачами освіти групами, кількість яких – понад 20 осіб; крім закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної та спеціалізованої мистецької освіти;
  • відвідування закладів освіти здобувачами освіти, якщо на самоізоляції через контакт з пацієнтом з підтвердженим COVID-19 перебуває більш як 50% здобувачів освіти та персоналу закладу;
  • проведення в закладах освіти масових заходів, наприклад, вистави, свят, концертів, якщо у них беруть участь діти з більш ніж однієї групи/класу та ще й присутні глядачі.

МОН звертає увагу, що під час карантину мають пройти самоізоляцію особи, які прибувають в Україну для навчання у вишах, або ж громадяни (піддані) держав із істотним поширенням  COVID-19.

Наразі влада не вбачає потреби у продовженні жорстких карантинних заходів після 24 січня. Скільки часу обмеження помаранчевої зони триватимуть цього разу, точно не відомо.

Зонування під час «адаптивного карантину»:

  • У зелену зону потраплять населені пункти і регіони, де немає сплеску захворюваності на коронавірус, а завантаженість ліжок у лікарнях не буде перевищувати 5%.
  • У жовту зону потраплять населені пункти і регіони, де 5 днів поспіль зростають показники захворюваності, а завантаженість ліжок – від 5 до 50%, не рахуючи дитячих та пологових відділень.
  • У помаранчеву зону потраплять населені пункти і регіони, де завантаженість лікарняних ліжок складе від 50 до 75%, не рахуючи дитячих та пологових відділень.
  • У червону зону потраплять населені пункти і регіони, де зареєстровано більше 320 хворих на коронавірус на 100 тисяч населення протягом 14 днів, а завантаженість ліжок перевищує 75%, не рахуючи дитячих та пологових відділень.

Нагадаємо.