Останні новини

У Харкові діють нові правила карантину

МОЗ оприлюднило правила, які діють відсьогодні в межах послаблення карантинних заходів.

Нові правила передбачають проведення термометрії всіх працівників перед початком робочого дня. Якщо температура виявиться вищою за 37,2 градуса – такий співробітник не може бути допущений до роботи.

Заклади громадського харчування мають обслуговувати клієнтів тільки на виніс за попередніми замовленнями. Можна обслуговувати на літніх майданчиках просто неба. У такому разі між столами повинна бути дистанція 1,5 м, а за кожним з них може розміщуватися одна або дві людини. На вході мають бути розміщені антисептики.

Адміністрація або персонал закладу повинні запобігати утворенню чергам. Меню має розташовуватися поруч з місцем видання замовлень. Замовлення повинні видавати виключно в одноразовому посуді і закритій тарі. Працівники повинні використовувати засоби індивідуального захисту.

Обов‘язок роботодавця – забезпечити п’ятиденний запас необхідного.

Люди з групи ризику не повинні працювати в закладах громадського харчування. Перед і після відкриття, а також кожні дві години приміщення треба обробляти мийними та дезінфекційними засобами. Місце проведення розрахунку повинно бути обладнане пристроями для безконтактної оплати, поличкою для передання замовлення без контакту з клієнтом.

Також, з 11 травня в парках дозволено відвідувати зони відпочинку і займатися спортом. Так, у парках і скверах повинні бути облаштовані туалети. На вході в зону відпочинку має бути зона з рідким милом і антисептиком. Заборонено проводити організаційній заходи, а також запускати роботу атракціонів.

При цьому відвідувачі мають право користуватися зонами відпочинку. Але вони повинні дотримуватися індивідуальних заходів профілактики і не збиратися групами більше 3 осіб.

Дозволено використовувати рекреаційні зони для індивідуальних пробіжок і занять спортом з дотриманням належного соціального дистанціювання та правил, встановлених адміністрацією.

Нагадаємо.