За прогули школярів тепер штрафуватимуть батьків

Поважною причиною для відсутності дитини в школі є хвороба, відпочинок із батьками або інші сімейні обставини.

В Ізюмі Харківської області днями судили жінку за те, що її син не ходить в школу.

Школяр 2004 року народження за перше півріччя 2019/2020 навчального року був в школі лише три рази. Через це до адмінвідповідальності було притягнуто його мати 1982 р.н.

Під час судового засідання мати не змогла назвати поважних причин невідвідування сином школи і повністю визнала свою провину. Оскільки вона повторно притягується до відповідальності за невиконання батьківських обов’язків, жінку оштрафували.

Нагадаємо, що у постанові Кабінету Міністрів України №684 говориться, що батьків школярів зобов’яжуть платити штрафи за систематичні пропуски шкільних занять дітьми.

У документі зазначають, що за відсутності учнів, які не досягли повноліття, на навчальних заняттях протягом 10 робочих днів поспіль із невідомих причин або без поважних причин, навчальний заклад невідкладно зобов’язаний надати інформацію службі у справах дітей, а ті, за необхідності, – повідомити поліцію.

Якщо ж дитина пропускає заняття без поважної причини, то за законом батьків можна притягнути до адміністративної відповідальності.

Такі справи будуть розглядати на засіданнях суду. У перший раз суд може призначити попередження або штраф розміром від 850 гривень до 1700 гривень.

Якщо ситуація повториться, то батькам загрожує штраф розміром від 1700 гривень до 5100 гривень без урахування судового збору.

Нагадаємо.