Такі висновки, згідно результатам лабораторії санітарно-епідеміологічного контролю оприлюднено на сайті «Харківводоканалу».
За результатами досліджень, КП «Харківводоканал» повідомляє, що якість води, яка подається в будинки харків’ян, відповідає всім санітарно-гігієнічним нормам.
Начальник лабораторії санітарно-епідеміологічного контролю якості води КП «Харківводоканал» Володимир Міщанчук: «Контроль якості питної води здійснюється на всіх об’єктах водопостачання: накопичувальні резервуари чистої води, насосні станції і розводяща мережу. Це вся водопровідна мережа, яка йде до мешканців багатоповерхових будинків і приватному сектору. Якість води щодня перевіряють по 15 показникам і 66 – щомісяця».
За його інформацією, на сьогоднішній день в місті взяті під контроль понад дві тисячі точок об’єктів водопостачання.
«Лабораторія оснащена сучасним вимірювальним і допоміжним обладнанням, яке обслуговують висококваліфіковані фахівці. Це дозволяє проводити вимірювання всіх показників якості питної води у відповідності з усіма санітарними нормами і стандартами. Вода, яку ми подаємо харків’янам, відповідає всім обов’язковим показниками якості», – поінформував начальник лабораторії.
У свою чергу, начальник санітарно-екологічної служби КП «Харківводоканал» Владислав Бучнев зазначив, що періодично в засобах масової інформації з’являються повідомлення, в яких наводиться оцінка якості міської питної води без підтвердження даних лабораторного контролю.
«Якість води знаходиться у нас під постійним контролем. Зараз багато харків’ян побоюються хлорування води, хоча такий метод абсолютно безпечний. Цей метод застосовується для знезараження води в багатьох країнах світу, як ефективний і доступний. Воду для пиття необхідно відстоювати, щоб випарувався залишковий хлор і при кип’ятінні вона може бути використана абсолютно без обмежень», – підкреслив Владислав Бучнев.