В навчальних закладах області 500 ставок залишаються вакантними

Приблизно 80% шкіл планують почати навчальний рік 2 вересня, інші проведуть урочисті заходи традиційно 1–го вересня.

Протягом літа в сорока школах області зроблено капітальний ремонт за рахунок коштів обласного бюджету. В цілому оновили близько 200 об’єктів за кошти з різних джерел – державного бюджету, обласного та місцевих.

В пріоритеті залишаються будівництво нових дитячих садків і створення опорних шкіл. З 1 вересня таких шкіл буде 50.

За словами голови Харківської обласної ради Сергія Чернова: «На забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» у 2019 році надана субвенція з державного бюджету у сумі 69 млн 727 тис грн. Кошти субвенції в сумі 17 млн 127 тис грн спрямовуються закладам освіти, що фінансуються з обласного бюджету та 52 млн 600 тис грн передаються місцевим бюджетам області».

Крім того, за попередніми даними, першокласників в новому навчальному році буде більше ніж минулоріч – 25,5 тисячі. Всі першокласники навчатимуться за концепцією «Нової українкою школи».

На сьогоднішній день, для перших класів закуплені майже шість тисяч нових парт, 152 комплекту меблів і понад 900 комплектів комп’ютерного обладнання.

«Оновлюються дороги, садки та школи… А це одне з наших основних завдань – створити молоді комфортні умови для навчання, розвитку й роботи, щоб вони не шукали ці можливості поза межами рідної громади» – переконаний Сергій Чернов.

Тимчасово проблемним в цьому році є питання підручників. Для других, шостих і одинадцятих класів передбачені абсолютно нові підручники. Наразі діти забезпечені книгами лише на 94%.

Брак утворився тому, що деякі школи – як в області, так і в Харкові, вирішили перейти на україномовне навчання. Проте, заявка в Міністерство освіти і науки на отримання інших підручників вже надіслана.

Також, в області не вистачає вчителів англійської мови, інформатики, початкових класів та математики, а також соціальних педагогів. Освітяни сподіваються найближчим часом це питання вирішити.

Нагадаємо.