Синоптики прогнозують аномально теплу осінь та м’яку зиму

В Україні прогнозують спекотний початок осені. Явище планетарного масштабу Ель-Ніньо спричинить значне підвищення температури повітря.

З огляду на останні події, синоптики на 95% впевнені в «сильному» Ель-Ніньо, з приблизно двома з трьох шансів на підвищення температури на 1,5 градуса за Цельсієм або більше в листопаді-січні.

У травні Всесвітня метеорологічна організація попередила, що погодні умови можуть сприяти підвищенню глобальної температури.

В другій половині наступного тижня в Україні очікуються показники +30…+35, на півдні та сході до +35…+37 градусів.

Синоптики також прогнозують, що температура повітря у першій декаді вересня буде підійматися до +22… + 26°C вдень. У другій декаді буде дещо прохолодніше – від +19 до + 25°С вдень.

Перші заморозки на території України очікують в середині листопада, а в грудні буде помірно тепло. Понад половина днів у перший місяць зими будуть сонячними. Температура повітря очікується не нижче 6 градусів тепла. Трохи холодніше буде лише в січні та лютому 2024 року.

Американські синоптики вважають, що явище Ель-Ніньйо триватиме до лютого 2024-го року.

Довідково. Ель-Ніньо – це кліматичне явище в Тихому океані, яке можуть впливати на погоду в усьому світі. Під час Ель-Ніньо пасати слабшають. Тепла вода відсувається на схід, до західного узбережжя Америки.

Нагадаємо.