Спалах поліомієліту: Лікарі радять обов’язкове щеплення

Ліків від цієї хвороби не існує, єдиним і безальтернативним захистом від хвороби є щеплення.

В Україні розпочинається масова кампанія щеплень через спалах поліомієліту. За два етапи медики планують щепити усіх дітей віком до шести років.

«Кожна невакцинована або не повністю вакцинована дитина зараз у небезпеці. В Україні критично низький рівень охоплення вакцинацією: лише 80% дітей віком до одного року отримали три дози щеплення від поліомієліту за необхідних 95%», – такі дані станом на 1 січня цього року наводять у МОЗ України.

Поліомієліт може загрожувати величезній кількості невакцинованих або не повністю вакцинованих дітей невиліковним паралічем і навіть смертю протягом кількох годин.

Ліків від цієї хвороби не існує, єдиним і безальтернативним захистом від хвороби є щеплення.

Довідково. Поліомієліт – це гостра інфекційна хвороба, яку спричиняє поліовірус. Він передається від людини до людини найчастіше через брудні руки, інфіковану їжу, воду та розмножується у кишківнику. Поліовірус також може залишатися на іграшках та побутових речах, з якими контактували інфіковані люди. Найбільша група ризику – діти віком до шести років, захворіти можуть також невакциновані дорослі. Незважаючи на те, що у частини інфікованих хвороба минає безсимптомно, проте вони ще певний час є носіями вірусу. За даними МОЗ, приблизно у 25 відсотків людей поліомієліт має симптоми, подібні до грипу: лихоманку, нудоту, біль у горлі та животі, головний біль.

Нагадаємо.