Останні новини

Реформа в галузі освіти буде продовжуватись

У Харкові з робочим візитом побувала Міністр освіти і науки Ганна Новосад. На пресконференції йшлося про плани в реформуванні галузі освіти та, чи буде підвищуватись зарплата освітянам.

За словами Міністра освіти, перш за все планується завершити зміни, розпочаті в початковій школі та зміни у 5-9 класах. «Зараз ми активно готуємося до плану впровадження у базовій школі».

Зокрема, мова йде про програму соціально-емоційного і етичного навчання, розроблену університетом Еморі. Ця програма була апробована у низці країн світу, наприклад, США та Європі.

Також, за словами Міністра освіти, зміни у галузі мають торкнутися і вищої школи. Так ВУЗи повинні мати можливість стимулювати кращих своїх співробітників, мотивуючи їх фінансово.

«Ми маємо відійти від ідеї тарифної сітки в університетах і дати можливість університетам мотивувати і підтримувати тих, хто є кращими. А не лише бути затиснутими тими маленькими окладами, які забезпечуються державою. Університети мають мати фінансову автономію і ті кошти, які вони самі заробляють, мати можливість спрямовувати на зарплати кращих викладачів.

Щодо підвищення зарплат іншим категоріям освітян, то наразі Міносвіти разом з Мінфіном  працює над тим, щоб це знайшло відображення у новому бюджеті і тим категоріям освітян, які мають найменші оклади, вони були підвищені», – розповіла Новосад.

Нагадаємо.