Харківські вчені запатентували технологію, яка дозволяє штучно синтезувати атом і молекулярну структуру будь-якої речовини без використання хімії, хімічних реакцій, без виділень сторонніх речовин і побічних явищ. Тепер команда розробників хоче відправити свій проект на конкурс NASA.
За допомогою цієї розробки можна буде штучно створити канали зв’язку між молекулами, які дадуть можливість транспортувати елементарні частинки від атома однієї молекули до атому іншого, тим самим ми зможемо отримати з однієї речовини абсолютно іншу, виконавши всього лише одне клацання на панелі управління. Або може бути створена штучна мережа не тільки між молекулами, а й між клітинами організму. «Біо-мережа» з клітин, дасть можливість управляти клітинними процесами всередині організму, будь-який пошкоджений орган може бути відновлений, будь-яке захворювання – вилікувано (на клітинному рівні), регенерація тканин, частин тіла, органів і багато іншого.
Проект стартував більше року тому. Вони опублікували дослідження на одній із спеціалізованих майданчиків для збору коштів компанії StartUp Network. Після чого виступили з презентацією на стартап батлі. Компанія високо оцінила розробку і оголосила, що стартап харків’ян має всі шанси отримати контракти від NASA.
Як повідомила команда, 90% поданих на конкурс проектів використовують хімію і реакцію. Стартап харківської команди, чи не єдиний, який зайшов до вирішення завдань з боку фізики, фізики елементарних частинок, що робить їх пропозицію практично унікальним.