Останні новини

Іноземці обирають Харківські виші

Триває вступна кампанія на контрактну форму навчання. Згідно нових правил, термін зарахування на контракт може тривати до 30 вересня.

Низку новацій було запроваджено під час вступної кампанії цього року. Зокрема, терміни були скорочені, а творчі іспити проводилися до подачі документів, аби абітурієнти мали змогу оцінити власні здібності і пріоритети.

Обсяг бюджетних місць, як і кількість бажаючих навчатися у харківських вишах – на рівні минулого року.

На сьогоднішній день до 10-ти тисяч абітурієнтів зараховані на навчання до харківських університетів та академій. Більше 4-х тисяч зараховані на навчання до коледжів і технікумів, тобто приблизно 15 тисяч тих, хто зарахований на навчання за державний кошт. Ця цифра може збільшитися, оскільки ще проходить набір до деяких вищих навчальних закладів специфічного напрямку.

Загалом до вишів Харківщини вступники цього року подали 160 тисяч заяв. Серед найпопулярніших спеціальностей – медицина, іноземна філологія, фармація, комп’ютерна інженерія, економіка, менеджмент.

50% всіх вступників – жителі Харкова і області. Решта – випускники шкіл з різних регіонів України. Харківські виші залишаються популярними і серед іноземних студентів. Їх приваблює рівень матеріально-технічної бази вишів  та авторитетність харківських дипломів. Нині  третина всіх іноземних студентів, які навчаються в Україні, навчаються саме у Харкові.

Нагадаємо.