Харків’яни беруть участь у міжнародному турнірі з фізики

Інтелектуальні змагання пройдуть з 6 по 13 липня у Варшаві. Україну на турнірі представлятиме команда Харківського ліцею № 161 «Імпульс».

Минулого року ця команда стала переможцем національного відбору – Всеукраїнського турніру юних фізиків.

Для турніру команди розв’язують 17 дослідницьких задач, які публікуються майже за рік до турніру. Потім на турнірі команди доповідають розв’язання задач одна одній і відстоюють у форматі фізбоїв.

За словами доцента фізичного факультету Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна Захара Майзеліса, тематика завдань є найрізноманітнішою. Найчастіше вони є мультифізичними, поєднують декілька розділів фізики. Тому задачі, з одного боку, є дуже цікавими школярам, а з іншого – дають можливість продемонструвати всі їхні знання.

До складу харківської команди цьогоріч увійшли п’ятеро учасників – Володимир Мащиць, Семен Кононенко, Ілля Шкірко, Ілля Хорошко, Дарія Гончар.

Торік команда учнів Харківського ліцею №161 «Імпульс» здобула срібну медаль у півфіналі турніру, який проходив у Пекіні (Китай).

Довідка. Міжнародний турнір юних фізиків (International Young Physicists’ Tournament, IYPT) – одне з найпрестижніших міжнародних змагань з фізики для школярів, проходить з 1988 року у різних країнах світу щороку. В багатьох країнах міжнародному турніру юних фізиків передують національні турніри, переможці яких здобувають право представляти країну на міжнародному рівні.

Нагадаємо.