У Харкові відкриється виставка World Press Photo 2023

На виставці будуть представлені результати щорічного конкурсу World Press Photo, найкращі зразки фотожурналістики та документальної фотографії за 2022 рік. 

Виставка World Press Photo 2023 відкриється 12 січня в ЄрміловЦентрі. 

Проведення виставки в Україні стало можливим завдяки підтримці Посольства Королівства Нідерландів в Україні. Виставку у Києві у листопаді 2023 року відвідали понад 1700 людей. Після Харкова виставку планують показати в Дніпрі та Одесі.

Глобальним переможцем конкурсу World Press Photo 2023 став український фотограф Євген Малолєтка зі світлиною «Авіаобстріл пологового будинку в Маріуполі», яку він зняв під час перебування в оточеному місті в березні 2022 року. Європейське журі цьогоріч очолювала Катерина Радченко, кураторка та засновниця міжнародного фестивалю сучасної фотографії Odesa Photo Days.

Загалом в експозиції будуть представлені роботи усіх 24 регіональних переможців з 23 країн світу. Вони відображають головні новини 2022 року, а також важливі події, проігноровані мейнстрімними ЗМІ: від документації війни в Україні та історичних протестів в Ірані до реалій Афганістану під контролем Талібану та кліматичної кризи в Марокко, Австралії, Перу і Казахстані.

Відкриття 12 січня о 18.00. Виставка триватиме до 25 січня.

Вхід вільний.

Довідково. Фундація World Press Photo — глобальна платформа, заснована 1955 року групою голландських фотографів, які організували конкурс для представлення своїх робіт міжнародній аудиторії. Фундація World Press Photo підтримується стратегічними партнерами — Dutch Postcode Lottery та PwC.

Нагадаємо.