Експерти прогнозують стрибок цін на 50%

З другого кварталу 2022-го (квітень, травень, червень) ціни на м’ясо можуть зрости як мінімум на 50%. Подорожчання торкнеться всіх видів м’яса.

Про це повідомляє керівник Асоціації м’ясної галузі Микола Бабенко, пише agronews.ua.

Країні загрожує продовольча катастрофа. Проте ще в 2019-му в асоціації попереджали про ризики перевитрати кормів в українському свинарстві, а в 2020 році корми подорожчали на 50%.

«Тепер у 2021 році свинарі ризикують отримати збитки в 1-2 тис. грн на кожні 100 кг живої маси свиней», – сказав Бабенко. Водночас у Польщі через здешевлення свиней до 30 грн/кг, збитки свинокомплексів становлять 500 грн на 100 кг живої маси. Все ж таки собівартість свиней за новими цінами на корми в Польщі зросла до 35 грн/кг.

В Україні вартість закупівлі свиней підприємствами м’ясної галузі становить 45 грн/кг. І українські свинарі також скаржаться на збитки.

Як пояснює Бабенко, доходи українців найнижчі в Європі, а витрати на продукти становлять аж до 60% доходів. Для порівняння, у країнах Євросоюзу ця цифра у 3-6 разів менша.

«Українці вже у 2-3 рази менше споживають м’яса та молока. Таке зростання цін на м’ясо – це продовольча катастрофа», – підсумував фахівець.

Крім того, ціни на сало в Україні побили всі рекорди, і воно тепер коштує дорожче відбірної свинини. Фермери кажуть, що тримати свиней невигідно та важко, а самих господарств у країні не так і багато, плюс подорожчали корми.

Так, у Харкові сало коштує близько 250 грн/кг. Але в майбутньому ціни будуть ще вищими.

Цього року Україна увійшла до ТОП-5 світових експортерів курятини. У рейтингу найбільших експортерів м’яса птиці, за даними американців, Україна посідає 5 місце. Випереджають Україну Бразилія, ЄС, Таїланд та Туреччина.

Нагадаємо.