У Харкові відкрили Монумент «Захисникам України»

Відкриття меморіального комплексу було приурочене до Дня захисника України.

У покладанні квітів шани полеглим за цілісність і суверенітет України до нового монументу взяв участь голова Харківської обласної ради Сергій Чернов.

На відкритті монументу  у сквері Захисників України були присутні військові, родини загиблих, представники громадськості та духовенства, жителі краю.

«Кожна нація багата своїми традиціями, культурою, духовністю. В незалежній українській державі тільки починають формуватися сучасні традиції та власні свята. Лише віднедавна ми стали усвідомлювати, що саме нашими вчинками пишеться одна з найскладніших сторінок історії нашого краю і всієї України», – сказав Сергій Чернов.

Серед присутніх на відкриті – командир зенітного розрахунку Світлана Бевз. Жінка вирушила на схід, у зону бойових дій прямо з майдану. Сьогодні вона – доцент кафедри електростанцій і систем Вінницького національного університету. Приїхала до Харкова спеціально на відкриття монументу.

«Ми дуже вдячні харків’янам за відкриття пам’ятника, на який чекала уся Україна».

 Ніна Петрівна Плоходько прийшла із портретом загиблого сина. Руслан Плоходько похований у місті Броди, що на Львівщині. До сина у Харкові тепер вона ходитиме на цей монумент.

«Мій син Руслан народився у Харкові у 1975 році, закінчив льотне училище,загинув перший у Харкові 2 травня  2014 року у Донецькій області».

За словами голови облради, Монумент «Захисникам України» з’явився за ініціативи громадськості і при активній участі громадськості. «В цьому велика цінність пам’ятного знаку. Про полеглих знатимуть нащадки, їх вшановуватимуть ті, для кого єдина, міцна і незламна Україна – слова, наповнені глибоким змістом».

«Бажаю, щоб якомога швидше на нашій землі, завдячуючи мужності і єднанню, настали мир і злагода в кожній громаді».

Довідково. Центральний елемент монументу – куб, символізує Україну, цілісну і потужну державу, що зазнала важких втрат. Куб виготовлено з архітектурного бетону.14 стел на монументі вказують на рік початку Антитерористичної операції.

Нагадаємо.