Харківщина лишається найбільш забрудненим вибухонебезпечними предметами регіоном України. Через несприятливі погодні умови темпи розмінування знизилися.
Громадян закликають бути особливо обачними, користуватися лише перевіреними шляхами і не квапитися повертатися до своїх осель, що на деокупованих територіях.
«У нас в області працює 22 піротехнічних розрахунки, понад 100 осіб особового складу та 44 одиниці спецтехніки. Але той шар снігу, що випав днями, сповільнює темпи розмінування. Значна частина техніки не може працювати за таких погодних умов», – зазначив заступник начальника Харківської обласної військової адміністрації Роман Семенуха.
Від початку розмінування після вересневої деокупації регіону, загалом виявили та знищили більш ніж 46 000 вибухонебезпечних предметів.
«Це величезний виклик – розмінувати такі великі території. Ми рухаємось і дякуємо усім міжнародним партнерам, що допомагають нам у розмінуванні. Понад 2000 гектар, 250 кілометрів доріг, 580 кілометрів ліній електропередач, 156 кілометрів залізничних колій, 187 кілометрів газопроводу вже розміновано, але попереду ще дуже багато роботи», – додав Роман Семенуха.
До регіону продовжують повертатися громадяни. За попередніми підрахунками, в обласному центі кількість мешканців перевищує 1 мільйон.
Вибухонебезпечні предмети можуть бути всюди. Майже 14% території нашої держави забруднені вибухонебезпечними предметами. Площа тільки деокупованих територій Харківщини, які підлягають обстеженню на наявність вибухонебезпечних предметів, становить близько 12 тис. 500 квадратних кілометрів.
Щодня піротехніки #ДСНС займаються гуманітарним розмінуванням цих територій. Проте ця робота займе досить багато часу, можливо не один рік. Вже зараз майже щодня трапляються випадки підриву людей і машин.
Аби не наразитися на небезпеку та не стати жертвою від небезпечного поводження з вибухонебезпечними предметами, категорично забороняється: торкатися підозрілого або вибухонебезпечного предмету і пересувати його, користуватися засобами радіозв’язку, мобільними телефонами, щоб не спровокувати вибух, заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати, торкатися підозрілого пристрою та здійснювати на нього звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини отруйні та чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання.
Нагадаємо.