З 1 серпня адаптивний карантин діятиме по-новому

З 1 серпня адаптивний карантин в Україні дозволятиме посилювати чи послаблювати карантин в окремих містах і районах областей.

Згідно з постановою, з 1 по 31 серпня в Україні вводяться чотири рівні епідемічної небезпеки: «зелений», «жовтий», «помаранчевий» і «червоний». Для кожної області або її окремої адміністративно-територіальної одиниці (наприклад, міста) в залежності від того, в яку зону епіднебезпеки він потрапить, будуть вводитися свої заборони і обмеження.

За словами головного санітарного лікаря України Віктора Ляшка: «Ми відмовилися від тотального загального карантину на території всієї держави, а запровадили адаптивний карантин, який із 31 липня – можна сказати, вже з 1 серпня –  розпочне працювати інакше, ніж було до цього впродовж останніх півтора місяці.

Якщо область 5 днів поспіль буде перевищувати 4 загальнонаціональні індикатори, які були до цього, ми цю область розкладемо на райони і міста обласного значення – і кожен район покаже свій внесок в стан захворюваності коронавірусної хвороби.

І в залежності, який відсоток дає район або місто обласного значення, він буде виділений або в зелену, або в жовту, або в помаранчеву, або в червону зону».

Зелена зона – це загально обов’язкові вимоги, які сьогодні є: не можна заходити у громадські будівлі без маски на обличчі, потрібно дотримуватися соціальної дистанції, потрібно мити руки й обробляти їх антисептиком, одна людина на 5 квадратних метрів, і в кінотеатрах – не більше ніж на 50% зайнятих місць, у транспорті – пасажирів лише по кількості сидінь.

Жовта зона – це “буферна зона”, яка не дуже відрізняється від “зеленої” за обмеженнями, але стає попереджувальною. У цьому періоді заборонено відвідувати будинки літніх людей, лікарні, соціальні установи.

Червона зона – найкритичніша, в якій закривається все.

Критерії, на які зважатимуть:

  • рівень заповненості ліжок (щоб не перевищував 50%),
  • кількість тестувань на 100 тисяч громадян,
  • коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19,
  • динаміка захворюваності.

Регіон може перейти в іншу зону, коли 5 днів поспіль зростає хоча б один із 4 показників.

Перехід з однієї зони в іншу відбувається за рішенням центральної Державної комісії ТЕБ та НС.

Нагадаємо.