Поліція перевіряє нові повідомлення про замінування у Харкові

Близько 9:30 до поліції надійшла інформація про закладення вибухівки на  п’ятьох об’єктах в місті.

Проводиться евакуація громадян на Південному залізничному вокзалі, двох заводах на проспекті Московському, заводі на вулиці Енергетичній, торговельному центрі на проспекті Ювілейному.

У день виборів, 21 квітня, зафіксована рекордна кількість повідомлень про замінування.

За даними прес-служби ГУ Нацполіціі області, всього 21 квітня «замінували» 14 об’єктів: аеропорт, три торгові центри, кінотеатр і дев’ять готелів.

Перші електронні повідомлення про закладення вибухівки в міжнародному аеропорту, бізнес-готелі «Харків-Палас» на проспекті Незалежності, торгових центрах «Аве Плаза» по вулиці Сумській і «Ашан» Героїв Праці надійшли в поліцію 21 квітня близько 13.00.

Під час перевірки готелю експерти евакуювали 56 громадян. Вибухових речовин не виявлено.

На території харківського аеропорту правоохоронці перевірили близько 15 тисяч квадратних метрів приміщень і близько 30 тисяч квадратних метрів прилеглої території та евакуювали 600 осіб.

На вулиці Героїв Праці з торговельного центру довелось евакуювали близько 5000 осіб.

З 14:40 до 15:30 в поліцію надійшли електронні повідомлення про закладення вибухівки в готелях на проспекті Гагаріна, вулицях Шевченка, Тринклера і Харківських дивізій. Пізніше, стало відомо про «замінування» «Дафі» і «Французького бульвару».

В ході обстеження вказаних об’єктів ніяких вибухових пристроїв або небезпечних речовин правоохоронці не виявили.

За всіма повідомленнями відкрито кримінальні провадження за ч. 1 ст. 259 (завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає від 2 до 6 років позбавлення волі.

Вживаються заходи щодо встановлення та затримання особи, причетної до скоєння вказаних кримінальних правопорушень.

Нагадаємо.