Останні новини

В Україні проведуть перепис населення

Перепис населення запланований на грудень 2020 року. За попередніми даними, така процедура буде коштувати більше мільярда гривень. Наразі розробляють питання анкети для населення.

Крім національності, віку, статі, мови, складу сім’ї, у громадян поцікавляться про трудову міграцію і роботу, повідомляє прес-реліз Держкомстату та Міністерства юстиції.

На основі відповідей по трудовій міграції влада хоче визначити її масштаби і виробити рішення щодо підтримки регіонів в транспортній сфері.

Також громадян України запитають про місце та режим роботи. Це необхідно для підрахунку працездатних, їх віку, статі та умов проживання, що в подальшому допоможе скласти списки на соціальну допомогу.

Плануються питання про будинок, рік його будівництва, а також про наявність кухні, інтернету, води, каналізації – для ревізії житлового фонду.

Решта питань стосуватимуться національності, мови, освіти, сім’ї, шлюбу. А дівчат від 15 років попросять вказати дані про наявність дітей – для прогнозів по демографії.

В уряді запропонували провести перепис населення через смартфони або планшети.

Довідково. Останній перепис населення України провели в 2001 році. Це був єдиний перепис в незалежній Україні. За цим показником серед колишніх країн СРСР Україні поступається лише Узбекистану (де не було жодного перепису з часів СРСР).

Нагадаємо.