В Каразінському університеті проходить конференція на честь норвезького мандрівника

10-11 жовтня в Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна Норвезько-Українська конференція, присвячена діяльності Фрідтйофа Нансена в роки Голодомору в Україні.

Саме цей норвезький мандрівник, громадський діяч, письменник привернув увагу світової спільноти до голоду в Україні. Після цього, навіть незважаючи на супротив радянської влади, з закордону було переведено велику кількість сільгосптехніки та гуманітарної допомоги, були засновані нансенівські дитячі будинки.

У програмі конференції: обговорення діяльності міжнародних гуманітарних організацій в Україні в 1920-ті рр. та в сучасності, тематичні виставки архівних документів та літератури про Ф. Нансена.

 Довідково. Фрідтйоф Нансен – легендарний вчений-океанолог і дослідник Арктики. В 1922 році він отримав Нобелівську премію. Під час Голодомору 1921-1923 рр. в Україні Нансен очолив Міжнародний комітет допомоги голодуючим і зробив дуже багато для організації, збору коштів та розподілі допомоги людям, що вмирали від голоду. 21 грудня 1923 році Фрідтйоф Нансен приїхав до Харкова, де знаходився філія очолюваної ним гуманітарної організації. За сприяння місії було врятовано від голоду понад 6 мільйонів дітей і дорослих.

Нагадаємо.