Сумцовські читання вперше пройшли в онлайн-форматі

В Харківському історичному музеї імені М.Ф.Сумцова вже в 26 раз пройшли Сумцовські читання.

У межах заходу відбулась традиційна наукова конференція — вперше за роки існування в онлайн-форматі.

Цьогоріч конференція мала назву «Музей у глобальному світі: інновації та збереження традицій». Участь взяли співробітники музею, краєзнавці, представники місцевого самоврядування та вищих навчальних закладів.

Сумцовські читання щорічно відбуваються в Харківському історичному музеї з 1995 р. на честь видатного вченого, засновника музею Миколи Федоровича Сумцова. Зазвичай конференція проводиться в квітні, напередодні дня народження М.Ф. Сумцова. Втім, цьогоріч у зв’язку з пандемією та карантином захід було перенесено на грудень.

У фокусі роботи першої секції був комунікаційний підхід у структурі музеологічного знання, другої —фондові зібрання та дослідження краю у науково-дослідній, експозиційній та науково-освітній діяльності музею.

Під час роботи музейники зробили аналіз важливих історичних процесів на Харківщині, розповіли цікаві факти про цінні артефакти з колекції закладу та розглянули низку актуальних питань. З повними текстами доповідей учасників конференції можна ознайомитись у збірнику матеріалів за посиланням.

Нагадаємо.