21 липня в Україні відбудуться позачергові парламентські вибори-2019. На Харківщині вибори пройдуть на 14 округах за участю понад 2,1 млн виборців.
Сергій Чернов – кандидат в депутати по округу №179. Округ охоплює Зачепилівський, Кегичівський, Красноградський, Лозівський Сахновщинський райони, а також місто Лозова.
Яка основна мета Вашої участі у парламентських виборах?
Сфера моєї діяльності пов’язана з постійним спілкуванням з мешканцями Харківської області. Я дуже добре знаю, що і в якому районі відбувається, знаю проблеми і досягнення, знаю більшість селян в обличчя і по іменах. Багато років я щоденно беру участь в житті нашого краю і з власного досвіду чітко розумію, в якому напрямку треба рухатись далі.
У своїй передвиборній програмі я написав:
«Мир, стабільність, розвиток – державі!
Добробут та упевненість у майбутньому – кожній людині!»
Що сьогодні Ви вкладаєте в поняття «Європейська країна»?
Для мене Європейська країна – це Україна. Держава з унікальним географічним положенням, багатими природними ресурсами та населенням, яке прагне та спроможне творити для себе успішне майбутнє.
Повернення до мирного життя, подолання розколу у суспільстві, сталий розвиток економіки, викоренення корупції та децентралізація – умови, за яких Україна має посісти гідне місце у європейській та світовій спільноті, забезпечити громадянам достойне життя та нові можливості.
Європейська інтеграція, як спосіб розбудови успішної та міцної держави, має стати загальнонаціональним консенсусом.
Щоб Ви назвали гарантією безпеки держави?
Україна – єдина, унітарна, суверенна держава. Гарантією безпеки держави має стати зважена та послідовна зовнішня політика, з пріоритетом національних інтересів, та пореформовані сучасні збройні сили.
Автономна Республіка Крим – частина суверенної території України. Відновлення цілісності держави, повернення тимчасово окупованої території України – Криму, окремих районів Донецької та Луганської областей мають відбуватися виключно у мирному руслі.
Якими будуть Ваші перші кроки на посту народного депутата України?
Це питання внутрішньої політики та економічного зростання.
Задача №1 – зупинити трудову міграцію. Створити належні умови, щоб активні, працездатні люди могли направити здібності та енергію на благо своїх сімей, громад, регіону, держави, отримувати за це гідне винагородження, бачити перспективи для розвитку в Україні.
Забезпечити державну підтримку провідних промислових підприємств та наукової спільноти. Створити умови розвитку науковоємного виробництва з високою доданою вартістю. Підтримка IT-сектору, як стратегічної галузі, орієнтованої на майбутнє.
Протягом багатьох років я роблю акцент на відродженні села, сприянні пріоритетного розвитку аграрного сектору, запровадженні інноваційних підходів та сучасних технологій. Цим планую займатись і надалі. Українське сільське господарство має гарантувати продовольчу безпеку держави, бути локомотивом для інших галузей економіки – переробної, машинобудівної промисловості, спеціалізованих наукових закладів. Вкрай важливе переведення аграрного сектору з сировинного виробництва до товарного через розвиток вітчизняної переробної промисловості.
Створення сприятливого ділового клімату, спрощення дозвільної системи, встановлення чітких, зрозумілих «правил гри» для бізнесу. Постійно закликаю до залучення іноземних інвесторів, зацікавлених працювати в Україні. Головна мета – створення нових робочих місць, зростання добробуту населення та економічний розвиток.
Викоренення корупції через унеможливлення отримання неправомірної вигоди та формування ефективного громадського контролю.
Реформування місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою на принципах Європейської хартії місцевого самоврядування, децентралізація. Розбудова європейської моделі державного управління, із спроможними та самодостатніми громадами, потужним місцевим самоврядуванням, демонтаж залишків командно-адміністративної системи в управлінні. Повна підзвітність представницьких органів влади виборцям.
Чи маєте Ви план розвитку сфери соціального захисту населення?
З цього треба починати! Зокрема, підвищення рівня соціального захисту та надання якісних адміністративних послуг.
Мінімальні зарплата та пенсія в Україні – не нижчі за прожитковий мінімум. Гарантія соцзахисту малозахищених верств населення. Підтримка учасників бойових дій та вимушених переселенців.
Реформування системи охорони здоров’я. Протягом останніх років я особисто контролюю сферу розвитку медицини на селі та слідкую за забезпеченням рівного доступу громадян до сучасних медичних послуг. Розумію необхідність створення гідних умов та оплати праці в цій галузі.
Розвиток освіти та науки – є найважливішим ресурсом держави і має бути доступний всім!
Сергію Івановичу, Ви один з найдосвідченіших політиків Харківщини, проте в Україні спостерігається тенденція участі у виборах людей, далеких, за сферами своєї діяльності, від політичних процесів.
Я не хочу нікого образити, напевно серед них є дійсно майбутні талановиті політики. Але переконаний, що це велика ілюзія. Людина, яка не має відповідного досвіду та освіти не зможе якісно виконувати такі серйозні обов’язки. Розумію, виборці втомилися від політиків, очікування від роботи яких іноді мало себе виправдовують, проте повірте – система державного управління дуже складна в усіх сферах: економіці, правоохоронній, соціальній та інших. І поки людина в цьому почне розбиратися – мине багато дорогоцінного часу. Вважаю, що більш правильним для громадян буде зосередитись на лише на виборі політика, а передусім на виборі програми розвитку і розбудови свого краю. При чому така програма має нагадувати не «мрію», а реальний, виважений і послідовний план.
Які основні тези Вашої передвиборної програми?
Формування вільного демократичного суспільства, гарантія прав та свобод кожної людини.
Я чесна, відповідальна та відкрита людина – таким мене знають колеги, за такими принципами я звик працювати і працюватиму далі, заради процвітання рідного краю та всієї держави!
Довідково. Сергій Іванович Чернов народився 22 серпня 1961 року в місті Красноград Харківської області, громадянин України. Освіта вища.
Голова Харківської обласної ради, безпартійний, проживає в місті Харкові.
Представник України у Бюро CORLEAP (Конференції місцевих та регіональних влад країн Східного партнерства).
Президент Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Українська асоціація районних та обласних рад».
Голова наглядової ради в Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого та в Харківському національному технічному університеті сільського господарства ім. Петра Василенка.
Член Конституційної комісії.
Почесний громадянин Красноградщини.
Сергій Чернов – кандидат у народні депутати України по округу №179.