У Харкові презентували плани розвитку первинної медицини

Харківський район став першим, де було презентовано «Стратегії розвитку Центрів первинної медико-санітарної допомоги».

До обговорення Стратегій в рамках проекту «Ефективна первинна медицина в громаді» долучились голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, депутати облради, сільські та селищні голови, представники громадянських об’єднань.

Проект реалізується за програмою ЄС «Підтримка громадянського суспільства, місцевих влад та прав людини» і фінансується Європейським Союзом.

Сергій Чернов, під час свого виступу підкреслив, що проект координується Харківською обласною радою, втілюється саме для того, щоб проводити медичну реформу в ногу з часом не тільки у великих містах, а й на селі.

«Під час децентралізації, коли всі повноваження віддаються на місцевий рівень, для всіх сільських територій важливо, аби послуги надавалися якісно, особливо медичні. А для того, щоб медицина на селі також стрімко розвивалася, а її фахівці якомога швидше адаптувалися до нових умов розроблено цей проект, який, як ми бачимо, успішно реалізовується у громадах».

В рамках впровадження проекту було сформовано чотири навчальні групи для управлінських команд ЦПМСД області. З початку року експертами проведено тренінги для представників закладів первинної медичної допомоги з Балаклійського, Борівського, Валківського, Вовчанського, Первомайського, Чугуївського, Краснокутського, Кегичівського, Нововодолазького районів, міст обласного значення Ізюм, Куп’янськ, а також Нововодолазької та Золочівської ОТГ.

Чотири управлінські команди центрів первинної медико-санітарної допомоги Харківського району після проходження навчання, презентували присутнім головні складові плану розвитку медичних закладів району.

«Це перший публічний захист, що дає можливість медичним закладам обмінятися досвідом, а керівникам територіальних громад, місцевим депутатам, громадським організаціям, активістам та просто небайдужим громадянам подивитись на управлінські команди медзакладів з точки зору підвищення ефективності їх роботи», – підкреслив Сергій Чернов.

Стратегічний план є необхідною умовою для участі у конкурсі міні-грантів на розвиток первинної ланки медицини в громадах області. Сума одного міні-гранту складатиме не більше 300 тис грн, до того ж, обов’язковою умовою є співфінансування у розмірі не менше 10% від загального бюджету проекту.

Довідково. Конкурс міні-грантів проводиться у два етапи: перший – у 2019 році, другий – у 2020 році. На першому етапі до участі у конкурсі запрошуються: заклади первинної медико-санітарної допомоги та органи місцевого самоврядування. На другому етапі до конкурсу долучаться лікарі приватної практики сімейної медицини.

Прийом заявок на конкурс розпочато з 28 березня 2019 року й триватиме до 12 травня 2019 року (включно).

Нагадаємо.