У Харкові говорили про «особливих дітей»

2 квітня – Всесвітній день поширення інформації про проблеми аутизму. Про особливих дітей говорили у Харківському центрі «Дом». В різних містах України пройшли акції підтримки людей з аутизмом.

За словами співробітників центру, з цими дітьми потрібно працювати щогодини, щохвилини.

Зазначили також, що найбільше уваги людям з аутизмом приділяють в Ізраїлі і США. Наприклад, в Ізраїлі батькам дітей-аутистів платять щомісячну допомогу, є пільги на оплату комунальних послуг, і ставлення людей разюче відрізняється.

«У країнах Європи відкривають невеликі кафе, де дорослі з аутизмом можуть працювати – піч тістечка, готувати каву, працювати офіціантами. В Ізраїлі вони служать в армії, де є спецпідрозділ для функціональних аутистів. Рішення проблеми залежить не тільки від батьків, але і від того, наскільки суспільство готове прийняти послугу від такої людини. Головне – інформувати суспільство про те, що ці люди такі ж, як ми. Деякі освоюють музичні інструменти, наприклад, моя дитина грає на піаніно. Деякі можуть працювати лікарями-рентгенологами. Це така професія, яка не має на увазі постійного мовного контакту».

Сьогодні в багатьох містах України – Харкові, Дніпрі, Кропивницькому, Чернігові та інших – проходять флешмоби на підтримку дітей з аутизмом. Проте, щоб підтримати таких особливих дітей, не обов’язково йти на флешмоб, достатньо одягти щось блакитного кольору, вистачить навіть блакитної стрічки. Цей колір обрано не випадково, адже саме серед хлопчиків випадки аутизму та аутичних розладів стаються в середньому в п’ятеро частіше за дівчаток.

Довідково. У світі аутизм діагностують у одного з 59 дітей. Розлад аутистичного характеру – це не хвороба, а стан, який виникає внаслідок порушення розвитку головного мозку. Люди з аутизмом – різні. Серед них є ті, хто може вирішувати складні математичні задачі і володіє феноменальною пам’яттю, а є люди і з середніми здібностями.

Близько 80% людей з аутизмом зазвичай ніде не працюють, хоча й мають високий рівень логічного мислення і чудово проявляють себе в роботі, що вимагає особливої пильності і уваги до деталей.
Тож цей день покликаний боротися з дискримінацією.

Нагадаємо.