Забруднене довкілля негативно впливає на здоров’я харків’ян

У Харкові днями презентували дослідження з впливу забруднення на навколишнє середовище.

Експерти з України і Чехії досліджували, як забруднення важкими металами і органічними забруднювачами впливає на навколишнє середовище і здоров’я населення. В його рамках були відібрані проби піску з дитячих майданчиків і річкових опадів. Дослідження проводилося в таких містах, як Кривий Ріг, Дніпро, Запоріжжя, Маріуполь і Харків.

За словами експерта відділу токсичних речовин і відходів ГО «Арніка», в Харкові було взято 12 таких зразків.

Дослідження річного донного осаду показало підвищений рівень важких металів, а також перевищення норми вмісту кадмію та цинку. Крім того, екологи виявили велике забруднення піску органічними поллютантами, такими як нафтові вуглеводні.

В рамках другого дослідження було проведено аналіз пташиних яєць на вміст стійких органічних забруднювачів. Воно показало, що концентрація діоксину в курячих яйцях в окремих випадках перевищувала допустиму добову норму: для дорослих – в 6 разів, а для дітей – в 12 разів.

Значні зауваження у дослідників викликає діяльність Харківського коксового заводу, від якого вже багато років страждає населення Харкова.

«Ми бачимо страшні цифри по захворюваності в тих районах, де відбувається викид діоксинів і синильної кислоти, – розповіла Решетько, – це дослідження допомогло нам зв’язати цю аномальну захворюваність і знайти її причини. Коли я почала аналізувати медичну статистику по дитячим поліклінікам, то брала за зону ураження Новобаварський район і Рогань. У розрахунку на 100 тисяч населення в 4,5 рази частіше зустрічається захворювання крові і шкіри у дітей. Я намагалася кудись ходити з цими цифрами, бити на сполох, намагалася попросити встановити причини – це не дало ніяких результатів».