В Політехнічному інституті почали створювати «Сонячний сад»

Перше “сонячне дерево” використовує енергію сонячних панелей. З його допомогою можна цілодобово заряджати мобільні пристрої і користуватися послугами високошвидкісного інтернету.

З настанням темряви «сонячне дерево» працює ще і як різнокольоровий ліхтар.

Захід викликав інтерес у студентів і викладачів університету. Основні розробники проекту «сонячного дерева» – вчені кафедри промислової та біомедичної електроніки ХПІ. У їх числі: професор Володимир Замаруєв, доцент Олександр Єресько, старший викладач Богдан Стисло.

Вони розповіли про принцип роботи об’єкта, який полягає в тому, що енергія сонячних панелей заряджає акумулятор, розташований в нижній частині «дерева». Це дозволяє накопичити енергію в денний час і використовувати її. Об’єднання сонячних панелей (фотоелементів) – напівпровідникових пристроїв, прямо перетворює сонячну енергію в постійний електричний струм.

За словами ректора Політеху Євгена Сокола, «сонячне дерево» – лише перший експонат Парку науки і техніки, названого «STEAMPARK», який ХПІ реалізує спільно з Харківською державною академією дизайну і мистецтв. Він повідомив, що вуз починає висаджувати «сонячний сад» – найближчим часом встановлять ще три таких дерева на території університетського містечка.

Нагадаємо.