У 2050 році можливий дефіцит овочів та фруктів

Нинішня система сільського господарства виробляє в 3 рази менше фруктів і овочів, ніж потрібно для здорового харчування. До такого висновку дійшли дослідники з Університету Гельфі, які проаналізували існуючу систему сільського господарства і тенденції зростання споживання продуктів. Вони прийшли до висновку, що в 2050 році, коли населення Землі має скласти близько 9,8 мільярда чоловік, фруктів і овочів вже не буде вистачати для здорового харчування всього населення. Про це пише Eurek Alert.

Говорячи про здорове харчування, вчені виходили з рекомендацій Гарвардського університету. Згідно з ними, половину раціону повинні складати фрукти і овочі, чверть – цільні злаки, і чверть – білки, жири і молочні продукти.

За словами вчених, вже зараз врожаю фруктів і овочів недостатньо для задоволення потреб населення. При цьому борошняні продукти, а також продукти з високим вмістом жирів і цукрів виробляються з надлишком.

“Харчування наступних поколінь – одна з найважливіших задач, що стоять перед XXI століттям. Наші підрахунки з урахуванням зростання населення показують, що єдиний спосіб перейти на збалансовану дієту, заощадити землю і зменшити викиди парникових газів.

Перебудова сільського господарства з упором на фрукти, овочі і рослинний білок допоможе заощадити 50 мільйонів гектарів землі, так як агропромисловість вимагає менше земель, ніж сільське господарство.

Якщо ж тенденції не зміняться, то до 2050 року людству буде потрібно 12 мільйонів гектарів земель і не менше одного мільярда гектарів пасовищних угідь.

За даними ООН, тваринництво і м’ясна промисловість є одними з основних причин забруднення води і повітря, а також глобального потепління. Щороку, щоб задовольнити потреби 7 мільярдів людей, доводиться вбивати близько 70 мільярдів тварин.

leave a reply